Wikidézet huwikiquote https://hu.wikiquote.org/wiki/Kezd%C5%91lap MediaWiki 1.46.0-wmf.26 first-letter Média Speciális Vita Szerkesztő Szerkesztővita Wikidézet Wikidézet-vita Fájl Fájlvita MediaWiki MediaWiki-vita Sablon Sablonvita Segítség Segítségvita Kategória Kategóriavita TimedText TimedText talk Modul Modulvita Event Event talk Szerkesztővita:OsvátA 3 1529 56887 56223 2026-04-28T18:33:44Z MediaWiki message delivery 4820 /* You may be an eligible candidate for the U4C election */ (új szakasz) 56887 wikitext text/x-wiki <div style="width:100%;background-color: LemonChiffon; font-size:100%;font-family: georgia, garamond, times;"><center>'''Szinte mindenkivel szóbaállok.'''<br>Ha új üzenetet akarsz hagyni, azt azért vedd figyelembe, hogy éppen a számítógép kikapcsolásán dolgozom.</center></div> [[Kép:Nuvola apps package editors.png|35px]] | [[User vita:OsvátA/Archív|Archív]] | [[User vita:OsvátA/Archív 2|Archív 2]] | [[User vita:OsvátA/Archív 3|Archív 3]] | [[User vita:OsvátA/Archív 4|Archív 4]] | [[User vita:OsvátA/Archív 5|Archív 5]] | [[User vita:OsvátA/Dal a moziról|Dal a moziról]] | [[User vita:OsvátA/Brooklyni híd|Brooklyni híd]] | [[User vita:OsvátA/József Attila|József Attila]] | [[User vita:OsvátA/Az igazi Trebitsch|Az igazi Trebitsch]] | [[User vita:OsvátA/Leletek|Leletek]] | [[User vita:OsvátA/Allap|Allap]] | [[Szerkesztővita:OsvátA/Kovács János (©) mondásaiból|Kovács János (©) mondásaiból]] == Mit kezdjünk saját aforizmáinkkal? == ::: '''Motto©''': ''Annyira van kedvem borotválkozni, mint egy sündisznónak.'' # <u>Negatív</u>: semiképp ne tegyük szócikkbe. # <u>Pozitív</u>: írjuk saját vitalapunkra, ha semmiképp nem tudjuk magunkba' tartani. # <u>Abszolut</u>: mondjuk el fűnek-fának, hátha egy idő után visszatér hozzánk. === Mondáskényszer === * ''Ha meg akarjuk oldani a problémákat, előbb hozzuk őket létre.'' * ''X.Y. hülyeségi fogadalmat tett'' ( – ide bárkinek a nevét behelyettesítheted). * ''Demokratikus körülmények között a fanatikusok egyetlen fegyvere: a durvaság. Demokratikus körülmények között az egyetlen fegyver ellenük: a humor.'' * ''Sok rossz színészt láttam már jól játszani.'' *''Úriember csak öngyújtót, golyóstollat és könyvet lop. Mást nem. (Ja, és papírzsebkendőt, cukorkát, hamutartót. Mobiltelefont soha.)'' == Szólások, szólásmondások == A '''szólás''' olyan közkeletű, sajátos stílusértékű, állandósult szókapcsolat, amelyeknek jelentése az alkotó szavak külön-külön vett jelentéseiből már nem érthető (pl. kivágja a rezet). A '''szólásmondás''' közismert, rendszerint átvitt értelmű állandósult szókapcsolat. == Helyek == * [http://www.valtozovilag.hu/er/aforizma.htm Változó világ] * [http://gondolkodom.hu/index.php?page=wisdom1 Aforizmák] * [http://www.hegenet.hu/hahaha/v_jobb/mondasok/falfirka.htm Graffiti] * [http://www.hegenet.hu/hahaha/v_jobb/mondasok/gyerekszaj.htm Gyerekszáj] * [http://www.hegenet.hu/hahaha/v_jobb/mondasok/woody.htm Woody] * [http://www.extra.hu/talizman/bolcs.htm Szállóigék, aforizmák] * [http://www.sztaki.hu/~smarton/vegtelen/idezet2.htm Kun Ákos gyűjtése] * [http://www.mcd.hu/idezetek/ A-Z] * http://www.netorian.hu/ * [http://mek.oszk.hu/00100/00174/html/index.htm OSzK] *[http://mek.oszk.hu/00900/00992/00992.htm#23 Innen is kell ollózni] * [http://www.evelet.hu:8080/ujsagok/evelet/rovatlista?did=89 Luther] * [http://gondolkodom.hu/aforizma/index.htm Gondolkodik] * [http://www.citatum.hu/ Citatum] * [http://www.inaplo.hu/nv/200110/11.html#navig Flaubert: Közhelyszótár] *[http://www.google.hu/custom?domains=hu.wikipedia.org;en.wikipedia.org;de.wikipedia.org;fr.wikipedia.org;meta.wikimedia.org Egy kereső] * [http://www.tar.hu/svejk/bolcs.htm Bölcshely] == Egyelőre == # <font color=#71450B>'''[[Hérakleitosz|Hérakleitosz]]: A tömegek, akár az alvajárók...'''</font> # Az igazmondóra haragudni nem helyes. (Euripidész) # A nő a férfi számára minden, mert a végességet ajándékozza neki. (Kierkegaard) # Bennünk is egy-egy Mindenség mozog. ([[Johann Wolfgang Goethe|Goethe]]) # Az egyik rendszer oltárterítője a következő lábtörlője. ([[Mark Twain]]) # Ne lincselj, linkelj! ([[User:Gubbubu|Mészáros Árpád]]) # [[Karinthy Frigyes]] nem írt szőke-nő-vicceket. Ő komolyan gondolta. [[User:OsvátA|©]] # FIGYELEM: Az adatbázis karbantartás miatt le van zárva, ezért a módosításaidat most nem lehetséges elmenteni. Érdemes a szöveget kimásolni és elmenteni egy szövegszerkesztőben a későbbi mentéshez. ''(Szerver)'' # Ki mondta? (tippek: Örkény, Hegel, Fichte...): ''Ha a tények nem felelnek meg a(z itt) leírtaknak, akkor az annál rosszabb a tényekre nézve.'' # Aki Rómában káposztalevest készít, egy történelmi folyamatot éltet tovább. ([[w:hu:Lénárd Sándor|Lénárd Sándor]]: A római konyha) # Az olcsó helyen ülők a kezükkel tapsoljanak, a drágább ülőhelyen ülök az ékszereikkel zöröghetnek. ''(John Lennon mondása egy királynő által rendezett hangversenyen. 1963.)'' # Tereljük a gyanút a gyanúsítottra. ''(Irányelv az ügyosztályon).'' # Aki ingyér' silózza a pitykét, pudvás retek a bére. ''(folklór)'' # Hamletet már 5000 színész eljátszotta - nem csoda, ha megőrült. (Louis Mencken) # Szülő, aki jól neveli a gyermekét, öregségére barátot szerez magának (Nagy Endre) # Tehetséges az, aki többet tud, mint amennyit tanult. (Osvát Ernő) # Csak az okos ember téved. (A.France) # Ne adj vandál kezébe kalapácsot, mert mindent szögnek néz. (Komor Tamás) # Arra születtünk, hogy kimondjuk, nem arra, hogy birtokoljuk. (Flaubert) # Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. Ő kezdetben az Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. (Jn.1:1-3). # Vágjuk ki egy újságcikk szavait, aztán rázzuk össze szelíden a szavakat, s már is kész a verskoktél, máris egy rendkívül eredeti író vagy, és elbűvölő érzékenységű, ámbár ezt az érzékenységet a köznép kellően még nem értékeli. (Tristan Tzara) # Életemben három embert szerettem, és azokat is hogy utáltam. (Füst Milán) # A nemzeti hősök többet ártottak az emberiségnek, mint az orvostudomány. (Dürenmatt: Angyal szállt le Babilonba (?)) # (Ott vagyunk) Minden kilométerkőnél ''(bolgár tévésorozat a ...70-es (?) évekből)'' # Egy óra múlva itt vagyok ''(magyar tévésorozat a ...70-es (?) évekből)'' # Valamilyen bebörtönzést másfajta bebörtönzéssel ábrázolni éppolyan ésszerű, mint bármilyen valóban létezőt valamilyen nem létezővel. ''Daniel Defoe'' # Plátói szerelem = kívűlről nyalogatni a lekváros üveget. (?) # Ma már mindenre van törvény. Csak, sajnos, a politikai középszerüségre nincsen még mindig. Legfőbb ideje, hogy a jogászok megvizsgálják, vajon nem alkotmányellenes-e a politikai középszerüség. ''[[Ephraim Kishon]]'' # Az öregkor nem kényes kislányoknak való. ([[w:en:Bette Davis|Bette Davis]]) # ''A homlokát törölgető kedvesnővérhez:'' Ó, hogy áldaná meg az Isten, nővérke. Legyen minden fiúgyermeke püspök! ([[Brendan Behan]] ír költő) # A főbejárat homlokzatából pompás vadregények és őserdők indultak szerte a szélrózsa minden irányában évezredes tölgyek és fenyvesek és gombák gazdagságát árasztva, míg a ház közelében ribiszkebokrok és amerikai mogyorófák pompáztak, amiket még a keresztes hadak ültettek el. [[Stephen Leacock]] # A nyelvekben ritka, hogy valaminek se értelme, se oka ne legyen, de akad ilyen. ...Az ikes igék azért ikes igék, mert õk az ikes igék. [http://seas3.elte.hu/delg/publications/modern_talking/35.html] # Nem az a lényeg, hogy visszautasítsuk a becsületrendet, hanem hogy ki se érdemeljük. ''Eric Satie'' === Netfolklór ''(drótról drótra terjed)'' === # A dzsessz olyan tánczene, amire ülve kell táncolni. # Fiatal az, akinek fogalma sincs róla, hogy a régi szép idők az most van. # Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a bteük egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteű lheet tljeeesn össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteűt mgaát, hneam a szót eszgébéen # Az [http://absurdopedia.wikia.com/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BD Abszurdopédiában találtam]: :: ''Почему в Паг'тии 800 тысяч членов и только один мозг? ~ Ленин про Ленина'' – a.m.: Mért van a pártnak 800.000 (hím-)tagja és csak egy agya? – Lenin Leninről # Süket falakra talál a pusztába kiáltott borsó. – netlelet # Nem vagyok újgazdag, régi szegény vagyok. [[w:hu:Coluche|Coluche]] == Mondásrendszer == * Nagy emberek nagy mondásai * Nagy emberek kis mondásai * Kis emberek nagy mondásai * Kis emberek kis mondásai * Dr. Murke összegyűjtött hallgatásai ''(Heinrich Böll)'' === [[Gyerekszáj]] === '''Irányelvek a Gyerekszájhoz:''' * Ne küldd föl a saját mondásaidat, amit az anyukádtól hallottál (mert elfogult vagy). * Ne küldd föl a saját gyereked mondásait (mert elfogult vagy). * Ne küldd föl a barátnőd gyerekeinek mondásait (ezer okból). * Ne találj ki gyerekszáj-mondásokat (egy okból). : ''B. Fábri Magda: Gyerekszáj; öt évtized gyűjtése, Kairosz, 2003. ISBN 963-9484-64-4'' : ''Lengyel, Zsolt: A gyereknyelv, Gondolat, Budapest, 1981.'' Hát nem tudom. De ha majd elindul a gyerekszáj (majd elindul: ha találok, vagy írok, egy szabatos definíciót - vagy másvalaki), lesz-e, kérdem költőileg, ''mocskos gyerekszáj'' fejezete is? Tudnék - fejből - idézni... : ''Mottó:'' :: - Béluska, mondj valami csúnyát! :: - Pisikaki! * [http://vmek.niif.hu/00800/00820/html/jokai191.htm Adalék: Jókai Mór: A gyermekek nyelve] : ...a gyerek mentális nyelvtana megengedőbb, mint a célnyelvtan,vagyis túlgenerál... - Dr. Babarczy Anna ''(szerk. megj.: le sem merem írni - OA.)'' "Ojan üres vagyok belül, mint valami trombita" ''(Victor, Metta V.: Egy komisz kölök naplója)'' ==== Jegyzet ==== A gyerekszáj is valamiféle folklór, szólássá, szállóigévé váló szellemesség. Szemben az aforizmákkal, paradoxonokkal, minden mondással, ami felnőtt emberi eredetű, a gyerekszáj-műfaj, alapvető jellegzetessége az, hogy önkéntelen szellemesség, nem a gyerek szellemes, hanem a nyelv, amit használ, az élethelyzet, amiről szól, a felismerés, amire rácsodálkozik, az őszinte naivság, amivel az egyéni szellemi fejlődés egy állomásán születik meg. * Még valami: ** [http://www.turbucz.hu/humor.html egyik] ** [http://e5vos.uw.hu/index.php?tp=teachers másik hasznos oldal.] [[User:NCurse|NCurse]] <sub>[[User vita:NCurse|üzenet]]</sub> 2005. november 13., 14:50 (CET) Elolvastam és tetszik. :) De a malackodás az komoly? Én azt másmilyen összefüggésben ismerem. :) [[User:NCurse|NCurse]] <sub>[[User vita:NCurse|üzenet]]</sub> 2005. november 21., 23:37 (CET) === Gatya === * Petőfi Sándor gatyába' táncol. * Minden magyar gatyába szar. * Egy jó szó (lelet): biobugyi. [[Image:Mayakovsky Chukovsky.GIF|thumb|left|V. Majakovszkij karikatúrája: Kornyej Csukovszkij]] == [[Bohumil Hrabal]] == : ''Ugyan már! Hát mit súghatott be szegény Hrabal? Azt, hogy a ferencjóska képét leszarták a legyek? Hát az már be volt [http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%A0vejk súgva!]'' [[User:OsvátA|'''OA''']] == [[Paradoxonok|Paradoxonom]] == Attól, hogy én nem hiszek Istenben, ő még hihet bennem. [[User:OsvátA|'''OA''']] === Apokrif === * Humorban nem ismerek tréflit. ''(apokrif)'' [[User:OsvátA|'''OA''']] * A menetrend olyan, mint az élet: elavul. [[Arthur Bloch|Vagy én mondtam, vagy Murphy]] Bé-verzió: Az élet olyan, mint a menetrend: elavul. === Új lapok === [[Sablon:Kezdőlap új lapok]] itt a lényeg. :) [[User:NCurse|NCurse]] <sub>[[User vita:NCurse|üzenet]]</sub> 2005. november 30., 17:02 (CET) == Utolsó szavam == Amikor majd haldoklom, üljél az ágyam mellett, fogd a kezem, és röhögj. Onnan fogom tudni, hogy értesz. [[User:OsvátA|©A]] <sub>Jogvédett. Saját jogon.</sub> == [http://unciklopedia.org/wiki/Eur%C3%B3pa Európa] == Rajta, nemes lelkek! álljunk ki a gátra,<br> Már Európában csak mi vagyunk hátra,<br> Hívnak magok után a többi nemzetek:<br> – Magyarok! derék nép! mit késtek? jöjjetek!<br> :: ''Csokonai Vitéz Mihály'' == Giccs == Minden igazi költő giccset szeretne írni, csak nem mindenki tud. ''Szabó Lőrinc'' [[User:OsvátA|Na, ez az!]] „Köztünk szólva: giccs.” – írta [[Alekszandr Szergejevics Puskin]] a naplójába, rögvest, miután befejezte a ''Bahcsiszeráji szökőkút'' c. örökbecsű művét. Ezt azért nem árt olykor emlékezetünkbe idézni, még mielőtt elájulnánk mindenféle mindenfélétől. [[User:OsvátA|OsvátA]] 2005. november 19., 12:41 (CET) Gazdasági válság idején tömegesen nő a forgalomba hozott giccs mennyisége. [[Murphy (kis)asszony törvénykönyve]] == Szépleányok == <gallery> Image:Ingrid Bergman at age 14.jpg|Ingrid Bergman Image:Greta Garbo 1925 by Genthe.jpg|Greta Garbo </gallery> ---- == Friedell == Én elolvastam, jelentem alássan, de valami kiesett ... --[[Szerkesztő:Sil|Sil]] ([[Szerkesztővita:Sil|vita]]) 2012. december 1., 22:05 (CET) Köszönöm tisztelettel. )) --[[Szerkesztő:Sil|Sil]] ([[Szerkesztővita:Sil|vita]]) 2012. december 1., 22:12 (CET) == új idézetek == igazából az a bajom, hogy ha ebből a könyvből más témára vonatkozó idézetet szeretnék feltenni, akkor azt hogy tudom elkülöníteni, merthogy ez baromi hosszú lesz így. (((--[[Szerkesztő:Sil|Sil]] ([[Szerkesztővita:Sil|vita]]) 2012. december 1., 22:20 (CET) == Fried == jóóóó - kössszönöm --a wikidézetből nem megy az automatikus linkelés a wikipédiába ? vagy más idézethez? vagy a nevet kell megváltoztatnom - hogy is ?[[Szerkesztő:Sil|Sil]] ([[Szerkesztővita:Sil|vita]]) 2012. december 4., 18:13 (CET) jójójó ===Goethe=== nem kellene inkább egy egyértelműsítő lap vagy átirányítás ide is. Ennyiből, hogy Goethe illene tudnia :(( --[[Szerkesztő:Sil|Sil]] ([[Szerkesztővita:Sil|vita]]) 2012. december 19., 19:07 (CET) ===Cia=== [http://www.youtube.com/watch?v=CZDqzXDMtJE Nézd meg ezt!] [[Speciális:Szerkesztő közreműködései/92.24.40.10|92.24.40.10]] 2012. december 26., 13:36 (CET) :Megnéztem. Jó. Azonkívül, hogy megnéztem, mit nézzek rajta? És ki vagy? [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2012. december 26., 14:37 (CET) == Törlés kérése == Szia! Kérlek töröld ezt az üres lapot, valaki szórakozott: [[Geci]]. Bocs, hogy ezzel kezdem az új évet. --[[Szerkesztő:Vadaro|Vadaro]] ([[Szerkesztővita:Vadaro|vita]]) 2013. január 2., 20:05 (CET) == Kösz == Köszönöm. Még egy kicsit folytatgatom. --[[Szerkesztő:Vadaro|Vadaro]] ([[Szerkesztővita:Vadaro|vita]]) 2013. január 3., 13:31 (CET) Más: Légyszi töröld a [[:Kategória:Horvát író]] kategóriát, tévedésből létrehoztam a [[:Kategória:Horvát írók]] helyett. --[[Szerkesztő:Vadaro|Vadaro]] ([[Szerkesztővita:Vadaro|vita]]) 2013. január 3., 21:23 (CET) == [http://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Epigramm%C3%A1k&diff=next&oldid=40627 ZZ] == [http://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Epigramm%C3%A1k&diff=next&oldid=40627 Ezt] miért állítod vissza? Csúnya szót írt át szebbre. {{aláíratlan|178.164.137.58}} Mert ezen nincs mit szépíteni. Általában semmit nem kell szépíteni. Az torzítás. (Mellesleg a romlottat így írjuk: ''romlott'' és nem így: ''romlot''). [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2013. január 31., 23:16 (CET) Hagyd a törlésemet ugy ahogy van kérlek. Nem érdekel, ha a második oldalon van a google-ban, ha a tizenhatodikon, de ne az ELSŐN legyen és ne vegye el az üzleti oldalak elől a helyet __NOINDEX__ Nagyon fogom sajnálni, de ha a szerkesztőoldalamat beáldoztam, akkor ezeket is oda fogom dobni a menyéteknek. <nowiki>http://tudjatok.hu/tudjatok.tvn?fid=8&aid=91&kid=46494&kerdes=Hogy%20lehet%20a%20nyelvtud%E1sn%E1l%20az%20anyanyelvi%20szintre%20eljutni%20a%20fels%F5fokr%F3l,%20%E9s%20ugyanezt%20ford%EDtva?</nowiki> {{aláíratlan|84.236.44.169}} Jó. Csak tudnám, hogy miről van szó? [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2013. október 5., 18:12 (CEST) == admin == ahoy, köszönöm az aláírást, esetleg ha van kedved még vadarot megkérdezheted hogy akarja-e aláírni, mást nem nagyon látok itt aktívnak... grazia mille. --[[Szerkesztő:Grin|grin]] ([[Szerkesztővita:Grin|vita]]) 2013. december 12., 14:45 (CET) Naná, hogy volt kedve értesíteni, és naná, hogy aláírtam. --[[Szerkesztő:Vadaro|Vadaro]] ([[Szerkesztővita:Vadaro|vita]]) 2013. december 13., 19:14 (CET) == Üdv == :) --[[Szerkesztő:Rlevente|Rlevente]] ([[Szerkesztővita:Rlevente|vita]]) 2014. április 26., 16:03 (CEST) == {{int:right-upload}}, [[commons:Special:MyLanguage/Commons:Upload Wizard|{{int:uploadwizard}}]]? == [[Image:Commons-logo.svg|right|100px|alt=Wikimedia Commons logo]] Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on [[MediaWiki talk:Licenses]] and the village pump. Thanks, [[m:User:Nemo_bis|Nemo]] 2014. szeptember 18., 21:22 (CEST) <!-- Message sent by User:Nemo bis@metawiki using the list at http://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User_talk:Nemo_bis/Unused_local_uploads&oldid=9923284 --> == Szerkesztők átnevezése == Kedves András! Elnézést, hogy téged zargatlak, de nem igen tolonganak itt az aktív közreműködők, és téged találtalak az utóbbi időszakból az egyetlen aktív ismerősnek. Azt szeretném megtudakolni, hogy mi itt a módja a szerkesztők átnevezésének. Van erre bármilyen külön lap, vagy a [[Wikidézet:Kocsmafal|kocsmafalon]] kell eziránt érdeklődni? Esetleg személyesen grint kellett felkeresni? Azért kérdezem, mert a bürokraták elvesztették az átnevezési jogukat, és amelyik projektben nincsen aktív globális átnevező, ott az ilyen igényeket át kellene irányítani a [[:meta:SRUC|Metára]]. Csak még azt sem tudom, ezt hol kellene felvésni… Köszönöm! [[Szerkesztő:Samat|Samat]] ([[Szerkesztővita:Samat|vita]]) 2014. október 26., 15:17 (CET) == '''10 évesek lettünk!''' == [[Kép:Pouring champagne.jpg|thumb|200px|'''10 éves a ''Wikidézet!''''']] Szia, András! A ''Kezdőlap'' laptörténete szerint 10 évvel ezelőtt, 2004. október 5-én indította el Grin ezt a ''Wikidézet''et.<br>Hosszú ideje (mióta is?!) egyedül hordozod a hátadon a projektet, és ha nem tennéd, már régen a Wikihírek sorsára jutott volna. Ünneplés helyett: Köszönet érte!--[[Szerkesztő:Vadaro|Vadaro]] ([[Szerkesztővita:Vadaro|vita]]) 2014. október 28., 21:14 (CET) Én is köszönöm! Az utóbbi hetekben többször végigjártam a magyar nyelvű társprojekteket, és elszomorított, amit láttam, főleg, hogy ötletem sincs, hogyan lehetne javítani a helyzeten :( [[Szerkesztő:Samat|Samat]] ([[Szerkesztővita:Samat|vita]]) 2014. október 28., 21:58 (CET) Én is gratulálok. [[Speciális:Szerkesztő közreműködései/212.40.92.253|212.40.92.253]] 2015. március 28., 14:12 (CET) == Magyar nyelvű palindromok listája == Kedves Osvát Úr! Szíves engedelmeddel idemásolom egy palindrom-szerző nekem írt levelét, miután a wikiről töröltem a cikkét, mert ide lett átmásolva. Talán az lenne a megoldás, ha szerepeltetné szerzőségét itt, a wikidézetekben, hiszen azt hiszem, itt ez belefér. Üdv Szilas HenrikSomogyi <somogyi.henrik@eqnet.hu> 11:17 PM (9 hours ago) Reply to me Kedves Szilas! Elkezdtem hozzájárulni a magyar palindróma gyűjteményhez - saját kútfőből, passzióból. A (z azóta átköltöztetett) https://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=Magyar_nyelv%C5%B1_palindromok_list%C3%A1ja lapon. Szerintem egy ilyen szellemi "terméknél" jogos az igény, hogy a szerzője megnevezhesse magát. A minap a lapot átpakolták (érthetően) a Wikiquote-ra. De közben a szerzők nevei lekerültek. Így az én nevem is. (tudom szerénytelen, de Babits neve azért ott maradt alul). Ez nekem nem tetszik. Egy jó palindróma kitalálása felér egy jó kis pársoros vers összerakásával - hasonló nagyságú szellemi erőfeszítést igényel. Nem is tudom, volt-e joguk a nevek eltávolítására, nem volt időm utánajárni (a magyar szerzői jog szerint jogom van szerzeményeim mellett szerepeltetni a nevemet). Ezek után nem szándékozom az itteni magyar nyelvű palindróma készletet gazdagítani (majd felteszem a saját weblapomra, copy-right kitételekkel), és megfontolom, hogy azt is levegyem, amit eddig feltettem. Szerintem valahogyan meg kellene, hogy oldják a szerző jelölhetőségét, még ha nem is közvetlenül a palindrómák mellett, hanem valahogyan közvetve. Ami egyébként motiválna is több szerzőt. A magyar nyelv eme ékességének még jobb kidomborítására (más nyelveken ez bizony nem tűnik ilyen egyszerűnek). Kiváncsi vagyok véleményére. Üdvözlettel, Somogyi Henrik == szia == én nem rég regisztráltam a wikiidéztbe mi a célja is hogyan írjak egy egy szócikket [[Szerkesztő:Congonka|Congonka]] * <sup>[[Szerkesztővita:Congonka|Vita]]</sup> :Céltalan és sehogy. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2015. március 28., 14:19 (CET) == [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Latin_k%C3%B6zmond%C3%A1sok&diff=prev&oldid=47139 II] == [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Latin_k%C3%B6zmond%C3%A1sok&diff=prev&oldid=47139 Ezt] ne! A latinban nincs j betű. [[Speciális:Szerkesztő közreműködései/178.164.153.236|178.164.153.236]] 2015. május 14., 23:06 (CEST) == Jól vagy rosszul csinálom itt a szerkesztéseket? == Szép napot! Nem zavarok? Rosszul csinálom itt a szerkesztéseket? Egészen más ez, mint a wikipédia, ezért tájékozódok erről: [[Vergilius]], [[Jókai Mór#A kőszívű ember fiai]], [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Latin_sz%C3%A1ll%C3%B3ig%C3%A9k&diff=prev&oldid=47222 Latin szállóigék], [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Latin_k%C3%B6zmond%C3%A1sok&diff=47228&oldid=47224 Latin közmondások]. Minden idevaló, amit írtam vagy valamelyik más wikis társkezdeményezésbe? Néhány éve ugyan szerkesztettem itt, de akkor wikipédiás tekintetben is más tapasztalati fokkal még, csak két wikidézetes szócikkben és csak néhány napig. Szóval más volt az a helyzet. [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. május 20., 02:37 (CEST) == Juhász Ferenc == Juhász Ferenc szócikkben a wikipédia-sablon Juhász Ferenc egyértelműsítő lapra visz. Változzon a [[Juhász Ferenc]] szócikknév Juhász Ferenc (költő)re vagy bízzuk a sablonra kattintóknál, hogy kitalálják, hogy melyik Juhász Ferencre nem érdemes gondolniuk a sok közül, ha a költőt keresik? [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. május 26., 21:39 (CEST) {{válasz|Apród}} változzon. Csak magunkban bízhatunk... [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2015. május 27., 08:30 (CEST) == Továbbra is folytathatom? == Kedves Osvát András! Ha cincálják az idegeimet a wikipédiában, - mert azt írtam ki, hogy wikiszabadság ettől eddig és nem azt, hogy a Wikipédia kocsmafalain, vitalapjain, ritkábban törlési lapokon szólok hozzá és a wikiquote-ban végzek érdemi szerkesztési munkát, csak nem népszerűsítem a szerkesztői lapomon, hogy ott vagyok, mert a wikidézet számomra az olyan szigetekhez hasonlít, amelyeken csak jelképes európai bevándorló volt a törzslakókhoz képest egy régi korban, számos európaiak okozta problémától óva meg azon időszakban magukat (anon, troll, kötekedés, itt a Wikipédia névtereihez képest kicsiny mennyiségű (burkolt és burkolatlan nem wikijogászkodás, hanem jogászkodás egyáltalán nem) mert felfedezetlen maradt még sokak számára, mások pedig visszaeveztek a Wikipédia területére évekkel ezelőtt) - amellett is folytathatok wikidézetes munkát? Szép napot kívánok! [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. június 12., 12:23 (CEST) Látom, mihelyt nem szerkesztek a wikidézetben, máris minden valószínűség szerint egy ugyanazon személy porcicái elkezdenek garázdálkodni a Wikidézetben (tudom, a Wikiforrásokban is)! Hát ennyire hiányoznak nekik az újabb szócikkek és idézetek felmutatása, hogy a leállásom miatt már garázdálkodni kezdenek :)? [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. július 15., 20:40 (CEST) :Oda se neki. Randalírozás a mániája. Pormacskákra ráfúj az ember, és szétrepülnek. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2015. július 15., 22:45 (CEST) ==Új folyam== Remélem nem baj, hogy itt írok. Próbálok visszaemlékezni - de az emlékezet csalfa tud lenni -, hogy a wikitalálkozón mit is mondtál a visszanevezéssel kapcsolatban. Valami olyasmit, hogy ne azonnal nevezzem vissza, várjak vele egy kis időt? Ezt amiatt kérdezem, mert a Wikipédiában viszont úgy vettem ki a mondatodból, hogy amellett tetted le a garast, hogy Takács Marika maradjon. Máskor meg az jár a fejemben, amit a Wikidézetben a [[Juhász Ferenc]] szócikk [[Juhász Ferenc (költő)]] szócikké való átalakításakor írtál (amit akkor átnevezésnek hittem, ma már tudom, hogy egyéni átalakítás volt csupán): ''Csak magunkban bizhatunk.'' [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. július 25., 02:41 (CEST) Nem szeretnék mereven állást foglalni ilyen kérdésekben, ugyanis szerintem a főszabály az, ami az ''olvasót'' érinti. Ha az olvasó Takács Máriát keres, és megtalálja, az jó; ha Takács Marikát, és megtalálja: az is jó. Ha zöld lesz a link ettől, mert így is, úgy is szerepel, az nem hátrány. A homo(i)usion viták pedig nem az én világom. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2015. július 25., 10:14 (CEST) == Kezdőlap == Nem kellene a kezdőlapi idézetet cserélni? Régen volt cserélve. És egyébként is furcsa érzés a két szerkesztő önvéleményezése után pont ezt az idézetet olvasni. Szép napot kívánok! [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. augusztus 29., 04:12 (CEST) == Itt sincs nyugtom == Mint tudod, korábban azt írtam a wikidézetről, hogy ''a wikidézet számomra az olyan szigetekhez hasonlít, amelyeken csak jelképes európai bevándorló volt a törzslakókhoz képest egy régi korban, számos európaiak okozta problémától óva meg azon időszakban magukat (anon, troll, kötekedés, itt a Wikipédia névtereihez képest kicsiny mennyiségű (burkolt és burkolatlan nem wikijogászkodás, hanem jogászkodás egyáltalán nem) mert felfedezetlen maradt még sokak számára, mások pedig visszaeveztek a Wikipédia területére évekkel ezelőtt)''. Be kell látnom, hogy mégsem hagytak nyugtot itt se. Korábban fentebb kérdeztem valamit, amit a wikitalálkozón mondtál, mert nem írott szöveg volt és szerettem volna visszaemlékezni éppen ezért rá, most pedig a wikin szembesültem azzal, hogy egy szerkesztő ezt úgy forgatta ki a wikipédia egyik vitalapján, hogy én számonkértelek, miközben úgy hiszem, mindketten tudjuk, hogy nem írott szöveg lévén, csak vissza szerettem volna emlékezni egy nem írott mondatodra, '''nem pedig számonkérni'''. Ez felzaklatott, mert azért végeztem itt a tevékenységemet, hogy itt, a wikidézeten békén fognak hagyni olyanok, akik a wikin lelkileg felkavarnak. Békén is hagytak olyan módon, hogy nem mentek a wikidézet vitalapjaira, kocsmafalaira utánam, csak éppen a Wikipédia egyik vitalapján forgatták ki az eredeti szövegem tartalmát. Felzaklatott, mert ha egy szerkesztő csak azt ismeri, ami írottan jelent meg és fogalma sincs arról, hogy volt egy wikitalálkozóbeli beszélgetésünk, akkor ne akarjon már csak az írott szövegeket ismerve elhamarkodott következtetéseket levonni az írott szövegből. Bocsánatod kérem, de ezek után nem tudom, hogy képes leszek-e a wikidézetben szerkeszteni, mert én a wikidézetben tényleg bizonyos szerkesztőtársaimtól szerettem volna nyugtot lelni (a wikistresszről írottak is valami ilyesmit ajánlottak, hogy lelki békétlenség esetén a Wikipédia másik projektjében szerkesszen a szerkesztő) és nem pedig a wikidézet vitalapján írott mondataimat viszontlátni más szerkesztők által kitárgyalva wikipédiás vitalapjukon: [https://hu.wikipedia.org/wiki/Szerkeszt%C5%91vita:Eniport#A_vit.C3.A1r.C3.B3l_r.C3.A9szben_te_is_tehetsz]. U. i.: azt is tudom most már, ezt is olvasni fogják, de muszáj volt ezt megírnom. Ráadásul arról sincs fogalma, hogy a kiborulás különbözik a szándékos negatív szándéktól. Azon is gondolkozok, hogy a wikipédiában sem szerkesztek többé (nem amiatt, mert viszontláttam a wikidézetben írott mondataimat a Wikipédiában, kiforgatva, ezt már azelőtt elhatároztam, mielőtt elolvastam a néhány szakasszal korábban linkelt párbeszédet). Egyetlen vígaszom, hogy az általam jó szócikknek javasolt Ponori Thewrewk Aurél (csillagász) szócikke legalább jó szócikk lesz a wikipédián, sőt kiemeltnek ajánlották. Szép estét, holnapi olvasás esetén szép napot kívánok! [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. szeptember 3., 19:13 (CEST) == Rejtő == Rejtőről ma jelent meg egy riport az egyik napilap online oldalán: [http://nol.hu/kultura/piszkos-freud-kozbelep-1563567 Piszkos Freud közbelép]. Amiatt írom, mert véletlenül pont tegnap került a wikidézet kezdőlapjára egy Rejtő-idézet. [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. szeptember 17., 21:06 (CEST) == Avatar == Nem tudom, hogy nem összevisszaság-e [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Avatar_(film)&curid=7359&diff=48224&oldid=47381 Avatar wikidézet néhány nappal ezelőtti beírása]? Gépi fordítás talán? Pontosabban annak éreztem, de lehet, hogy tévedek. [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2015. október 16., 02:05 (CEST) :Jó lenne kideríteni, hogy mi az. Úgy néz ki, hiányoznak a nagybetű és írásjelek, de lehet még hasznos is. [[Speciális:Szerkesztő közreműködései/178.164.183.110|178.164.183.110]] 2015. október 23., 19:26 (CEST) == Kovács Ákos == Szia, azért írtam az interjúalany szavait vastaggal, hogy el lehessen különíteni a riporterétől. Ha van rá más módszer, nekem az is jó. –&nbsp;[[Szerkesztő:Rlevente|Rlevente]] ([[Szerkesztővita:Rlevente|vita]]) 2015. december 19., 22:27 (CET) == re anyai idézet == írtam egy nagyon szép idézetet kérlek ne töröld == star wars 7 == szia írtam a star wars 7 ről ezen a wikin egy kicsit rövid is kérlek néz meg is kérlek ne blokoj mint a múlt kor mert én tényleg be karom bizonyítani hogy nem vagyok vandál == Új azonnali == Új azonnali részemről, mivel idegen nyelvű szócikk: [[Herbstmode große Groeßen]]. Ez a szócikk spam? Nem tudom. [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2017. augusztus 15., 01:56 (CEST) Köszönöm. [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2017. augusztus 15., 12:41 (CEST) Meg fog lepődni ez a Céréales Killer, hogy blokkoltad, mivel admin, bürokrata, globális átnevező a francia wikipédiás szerkesztői oldala szerint (''Je suis administrateur, bureaucrate, global renamer et également ex-grand maître de l'OTRS (Ordre du Temple des requêtes secrètes) sur la Wikipédia francophone.'')) [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2017. szeptember 29., 12:08 (CEST) :Tévedtem. Visszavonom. Köszi. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2017. szeptember 29., 14:21 (CEST) [[A tizedes meg a többiek]] Forrás szakaszában a YouTube-t Mandarchívre cseréltem, mivel a youtube-link nem egyszerűen halott link lett, hanem ez a szöveg lett kiírva a képernyőre: ''"A Tizedes meg a többi..." This video is no longer available due to a copyright claim by Magyar Nemzeti Filmarchívum/Hungarian National Film Archive.'' [[Szerkesztő:Apród|Apród]] ([[Szerkesztővita:Apród|vita]]) 2017. december 10., 03:08 (CET) == A Moszkva-Petuski oldalon volt szerkesztésem törlése == Kedves Szerkesztő Kolléga! Szeretnék segítséget, információt kérni. A Moszkva–Petuski lapon végeztem (szerintem megokolható) szerkesztéseket, szerkesztési összefoglalóban megnevezve a módosításaim indokait. Az összes általam végzett szerkesztést visszavontad. Nem találtam indoklást, mit tegyek? (Egyáltalán: hol kellene keressem?) Gyakorlatlan vagyok a Wikiidézeten, csak a magyar Wikipédián szoktam dolgozni. (Ott mint Garamond szerkesztő.) Mi hiányzik a kommunikációhoz? Készítsek szerkesztői oldalt, vagy nyissam meg a vitalapot a Moszkva–Petuski lap mellett? Vagy az a szokás – mivel látom, hogy gyakorlatilag egyedül állítottad össze az említett idézetgyűjteményt –, hogy Veled illik egyeztetnem a módosítási javaslataimról? Jobb lenne egyszerre csak kisebb változtatásokat végeznem és egyenként engedélyt kérni rájuk? Vagy mint egészen friss regisztrált szerkesztő egyáltalán nem vagyok jogosult szerkeszteni a Wikiidézet oldalain? (Attól tartok, sok hülye kérdésem van, elnézést kérek, hogy ilyen falusiasan toporgok a parkettán.) Válaszodat várva szeretettel üdvözöllek - [[Szerkesztő:Ex If|Ex If]] ([[Szerkesztővita:Ex If|vita]]) 2017. december 14., 23:29 (CET) :Bizonyára tévedtem, a cikket visszaállítottam a te változatodra. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2017. december 15., 08:53 (CET) Köszönetem a nagyvonalú reakcióért. Ebből levezethető, hogy a kérdéseim 95%-a értelmetlen. Viszont néhány egyeztetendő dolgot mégis szeretnék előhozni. Ha azonos vagy a Wikipédia OsvátA szerkesztőjével (amit stiláris okokból biztosnak gondolok), akkor a továbbiakat ott. (Mivel nem nagyon hiszem, hogy annyira sokszor elő fogok fordulni társprojektekben.) [[Szerkesztő:Ex If|Ex If]] ([[Szerkesztővita:Ex If|vita]]) 2017. december 15., 10:43 (CET) :Az esetek döntő többségében ''mindenütt'' azonos vagyok önmagammal. :-) [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2017. december 15., 11:58 (CET) Az önazonosság jelentős erény! Akkor arra is megkérlek, hogy az általam most bejegyzett idézeteket szíveskedj ellenőrizni. Iparkodtam alapos lenni, a szöveghűség erénye tekintetében mégis meginogtam. Mert pont az egyik igen szívesen idézett részlet (a „Szuka bele” ital receptje) nem egyezik az orosz szövegben és Vári Erzsébet fordításában. Az orosz szövegben a BF ragasztót nem látom. Fékolajat sem, e kettő helyett 30 g lábizzadás elleni szert ajánlanak. (Az lehet fordítói meggondolás, hogy az eredeti recept grammjai helyett a nálunk szokásosabb deciliterekben állnak a mennyiségek, elfogadom.) Hogy próbálkozzon így a gyanútlan olvasó az alkoholizmusra való rászokással?? - [[Szerkesztő:Ex If|Ex If]] ([[Szerkesztővita:Ex If|vita]]) 2017. december 20., 02:36 (CET) :A műfordítás szerzői jogvédelem alatt áll. Viszont mindenki tetszése szerint piál. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2017. december 20., 16:30 (CET) == Your block? == Hi OsvátA, I see that you have blocked a [[:m:Stewards/hu|steward]] [[User:علاء]] here for 2 weeks with a reason "Már nagyon unalmas az átnevezősdi" (Google translate: "The renaming is very boring"). Could you please unblock علاء? It is our job to rename users. [[Szerkesztő:Stryn|Stryn]] ([[Szerkesztővita:Stryn|vita]]) 2018. április 23., 22:05 (CEST) == Tolsztoj == Miért vontad vissza a végrendeletre utaló üzenetet? [[Szerkesztő:Jzana|MZ/X]] ([[Szerkesztővita:Jzana|vita]]) 2018. június 30., 21:35 (CEST) :Gondoltam, nem akarsz foglalkozni vele. De ha igen: csináld! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2018. június 30., 22:06 (CEST) == Your block 2 == Hi. [https://hu.wikiquote.org/wiki/Speci%C3%A1lis:Rendszernapl%C3%B3k?type=block&user=&page=User%3APraxidicae&wpdate=&tagfilter=&subtype= Here] you blocked Praxidicae, a Global Sysop, as being a vandal. Could you describe the background to this block? -- [[Szerkesztő:Tegel|Tegel]] ([[Szerkesztővita:Tegel|vita]]) 2019. április 30., 08:26 (CEST) :(Just for the record: the block was removed within 3 hours with the comment "mistake". Also OA does not speak English, as far as I know, so you may want to translate your wish with google translate first. --[[Szerkesztő:Grin|grin]] ([[Szerkesztővita:Grin|vita]]) 2020. július 18., 14:15 (CEST)) == Block? == Hi there, may I ask why you blocked [https://hu.wikiquote.org/wiki/Speci%C3%A1lis:Szerkeszt%C5%91_k%C3%B6zrem%C5%B1k%C3%B6d%C3%A9sei/Martin_Urbanec this user]? They are an xwiki patroller. [[Szerkesztő:Praxidicae|Praxidicae]] ([[Szerkesztővita:Praxidicae|vita]]) 2019. szeptember 29., 20:08 (CEST) He also has no edits, or filter hits. [[Szerkesztő:Praxidicae|Praxidicae]] ([[Szerkesztővita:Praxidicae|vita]]) 2019. szeptember 29., 20:10 (CEST) :(Just for the record: the block was removed after this request with the comment "mistake". Also OA does not speak English, as far as I know, so you may want to translate your wish with google translate first. --[[Szerkesztő:Grin|grin]] ([[Szerkesztővita:Grin|vita]]) 2020. július 18., 14:14 (CEST)) == Admin blokkok == Szia! Amint talán láttad, többen is panaszkodtak hogy blokkoltad őket. Most nincs sok időm részletes magyarázatot írni, de a gond az, hogy * vannak '''globális adminok''' (akik ''minden'' projekten adminok, picit hasonlóan a ''helytartók / stewardok''-hoz), és ők végzik el azokat az átnevezéseket meg átírásokat meg törléseket ''minden projektben'', amik globális hatásúak, például egy átnevezett user userlapjait, vagy egy több projekten vandálkodó szerkesztő bejegyzéseit; ezeket nagyon udvariatlan (és nagyon nem hatékony) blokkolni; * vannak '''helytartók / stewardok''', akik még ennél is több joggal rendelkeznek, és tudnak átnevezni, törölni, blokkolni is (beleérteve az admin bit elvételét, amit szintén ők végeznek), szintén globális problémák esetén; őket is blokkoltad már, ez még kevésbé hatékony; * pár olyan embert is blokkoltál akinek '''volt rendes userlapja''', leírva hogy ő kicsoda, illetve amit csinált az sem volt rosszindulatú. Kérlek, hogy nagyon figyelj arra, hogy csak az ''egyérelmű'' vandálokat blokkold, illetve ha valakinek ''van rendes userlapja'' azt '''ne''', mert az jelzi hogy lehet vele kommunikálni. Ha magyarul írsz neki akkor is esélyesen megérti a google fordítóval, még az is jobb, mint ok nélküli blokkokon vergődni. A téves blokkokat levettem. És köszönöm, hogy csinálod a karbantartó-munkát a wikidézetben! Szép napot! --[[Szerkesztő:Grin|grin]] ([[Szerkesztővita:Grin|vita]]) 2020. július 18., 14:12 (CEST) * Köszönöm baráti szavaidat! Amiről szó esett itt, annak szakszerű kezelése (mint látjuk) sajnos messze meghaladja ismereteimet. Egyet tehetek: ami homályos számomra, ahhoz nem nyúlok. Ha felszaporodik a spammelgetés, egyéb gondok-bajok, Tacsipacsi kolléga kitakaríthatja. Annak valóban lenne értelme. A dühből moszerolásnál mindenképpen több. Baráti üdvözettel: [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2020. július 18., 17:29 (CEST) ==Your block 3== Hi. [https://hu.wikiquote.org/wiki/Speci%C3%A1lis:Rendszernapl%C3%B3k?type=block&user=&page=DannyS712&wpdate=&tagfilter=&wpfilters%5B%5D=newusers Here] you blocked DannyS712, a Global Sysop, indefinetly without any reason. Could you give a reason for the block? -- [[Szerkesztő:Tegel|Tegel]] ([[Szerkesztővita:Tegel|vita]]) 2020. november 8., 21:30 (CET) : [[User:Grin]] Can you please perhaps provide a translation or otherwise make communication easier? I remember you helping with this case before. --[[Szerkesztő:Martin Urbanec|Martin Urbanec]] ([[Szerkesztővita:Martin Urbanec|vita]]) 2020. november 8., 22:38 (CET) :: {{ping|Martin Urbanec}} Oh my. Yes, I will try. === Blokkolás === Szia! Egy kérés és egy kérdés: # Kérés: minden blokkolásnál '''írd bele a blokk indoklásába, hogy mi az oka a blokkolásnak. Különösen igaz ez ha a blokkolás nem 1 napos, hanem hosszabb!''' # Kérdés: mi volt az oka, hogy [[Szerkesztő:DannyS712]]-t blokkoltad ''2020. november 7., 19:55'' időpontban? #* Egyrészt a userlapján oda van írva pontosan hogy ő kicsoda, #* Másrészt semmit nem csinált az adott időpontban, #* Harmadrészt semmilyen értesítést nem kapott a vitalapján arról, hogy miért kapott '''örök'''blokkot. Nem arról volt szó, hogy az ilyeneket elkerüljük? --[[Szerkesztő:Grin|grin]] ([[Szerkesztővita:Grin|vita]]) 2020. november 10., 15:12 (CET) Bocsánat, téves lépés volt. (Mentség: és korahajnal). Igyekszem jobban figyelni. Hülyeség volt: nincs rá kifogás. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2020. november 13., 05:40 (CET) :<small>Hogy nem vettem észre azt, hogy hülyülök, ékes bizonyítéka annak, hogy hülyülök. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2020. november 13., 06:15 (CET)</small> == [[:Kategória:Törlésre váró képek]] == Szia! Ha erre jársz, erre a kategóriára rá tudnál kukkantani? Ha jól látom, egytől egyig Commonsba átmozgatott képek, így minden szívfájdalom nélkül törölhetők. –&nbsp;[[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2021. június 19., 20:34 (CEST) :Ha a Commonsban ott vannak, akkor duplikátumok. Aminek nincs sok értelme. Törölhetőek. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2021. június 19., 22:15 (CEST) ::Igen, pontosan ezt szeretném kérni tőled. Te vagy itt az admin, én nem, kettőnk közül csak te tudod megnyomni a gombot. –&nbsp;[[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2021. június 19., 23:30 (CEST) :::Nem a kategóriát, hanem ami benne van! Ha hajnalban nem tudsz odafigyelni, akkor Wikidézet-szerkesztés helyett inkább feküdj le! Légy szíves, a fájlokat töröld, a kategóriát meg állítsd vissza. Direkt ott volt a tetején, hogy akkor sem törlendő, ha üres, pláne ha nem is üres… (Nyugi, nincs harag.) –&nbsp;[[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2021. június 20., 15:33 (CEST) ::Nem a ''hány óra van'' a gond, hanem én. Régesrég ideje volna a feladatot másra bízni. Én drukkolok annak, aki átveszi. Egyedül vagyok itt, csekélyke hozzáértéssel. Nincs, aki helyrehozná, amit elrontok. Sajnálom. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2021. június 20., 16:06 (CEST) :::A képek törlését köszönöm, de még, kérlek, állítsd helyre a kategóriát: [[Speciális:Törölt lapváltozatok visszaállítása/Kategória:Törlésre váró képek]]. Egyébként bár nem a szívem csücske a Wikidézet (egyszerűen az idézetgyűjés nem áll közel hozzám), de nem tartom ördögtől valónak, hogy én is beszálljak adminként a dologba, elvégre az admin dolga úgysem feltétlenül a tartalom előállítása, hanem a takarítás. Az egyetlen komoly dolog, ami visszatart tőle, hogy ez már a negyedik magyar nyelvű Wikipédia-társprojekt lenne, ahol adminnak jelentkezem, és attól félek, hogy egyesekben esetleg visszatetszést váltana ki ez a „bitgyűjtögetésem”. –&nbsp;[[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2021. június 20., 17:37 (CEST) ::::Sikerült helyreállítani, köszönet a linkért! Ami az adminbit átadását illeti: a Wikidézetnek nincs olyan szerkesztője, akiben az visszatetszést váltana ki, mert csak kósza, véltlenül idetévedő szerkesztői vannak. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2021. június 20., 17:48 (CEST) == How we will see unregistered users == <section begin=content/> Üdv! Azért kapod ezt az üzenetet, mert adminisztrátor vagy egy Wikimédia wikin. Jelenleg, ha valaki bejelenetkezés nélkül szerkeszti a wikit, közzétesszük az IP-címét. Mint talán már hallottad, a Wikimédia Alapítvány jogi részlege szerinte ez nem összeegyeztethető azzal, ahogyan az online adatvédelem körüli normák és szabályozások alakulnak. Az IP-cím helyett csak egy anonimizált azonosítót fogunk mutatni. Adminisztrátorként te '''továbbra is láthatod majd az IP-címeket''', valamint lesz egy új felhasználói jogosultság azok számára, akiknek szüksége van a teljes IP-címekre a vandalizmus, zaklatás és spam elleni küzdelemhez. Ezen felül a járőrök látni fogják az IP-címek egy darabját. [[m:Special:MyLanguage/IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation/Improving tools|Dolgozunk]] a kapcsolódó eszközök fejlesztésén is. Ha még nem láttad volna, elolvashatod [[m:Special:MyLanguage/IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation|a projekt részletesebb ismertetését]] a Metán. Ha nem szeretnél lemaradni a hasonló műszaki változásokról szóló hírekről a jövőben, [[m:Global message delivery/Targets/Tech ambassadors|iratkozz fel]] a hetente küldött [[m:Special:MyLanguage/Tech/News|műszaki hírlevélre]]. [[m:Special:MyLanguage/IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation#IP Masking Implementation Approaches (FAQ)|Két különböző javaslatunk]] van arra, hogyan működhetne ez az új azonosító. '''Köszönettel vennénk a visszajelzésedet''' hogy melyik lenne hasznosabb számodra és a wikid számára, most és a jövőben. [[m:Talk:IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation|Írj nekünk a vitalapon]]! Írhatsz a saját nyelveden. A javaslatokat októberben tettük közzé, és január 17-e után fogunk dönteni közöttük. Köszönöm! /[[m:User:Johan (WMF)|Johan (WMF)]]<section end=content/> 2022. január 4., 19:15 (CET) <!-- Az üzenetet User:Johan (WMF)@metawiki küldte a(z) https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Johan_(WMF)/Target_lists/Admins2022(4)&oldid=22532508 helyen található lista használatával --> == Rábatálas == Mi volt [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Magyar_nyelv%C5%B1_palindromok_list%C3%A1ja&oldid=prev&diff=52547 ezzel a szerkesztésemmel] a gond? Köszönettel, ''[[Szerkesztő:Umann|Umann]]'' == [[Adam Smith]] == Szia! Eddig itt én nem szerkesztettem, csak a Wikipédián; ezt kicsit bánom is, de most szeretnék. [[Adam Smith]]et megírtam, először csináltam ilyet. Rá tudsz nézni, hogy rendben van-e? Köszi! <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 23., 16:47 (CEST) :Első ránézésre hibátlan :-) [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2022. július 23., 16:52 (CEST) == [[ Szerkesztővita:Ahti-Saku]] == Szia! Ezzel mi volt a baj? <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 25., 06:01 (CEST) Persze nem vitatkozni szeretnék: ha azt mondod felesleges, akkor elfogadom. <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 25., 06:06 (CEST) :Csak az, hogy nem magyarul volt. Szerintem eltévedt. Ha meg kellett volna hagyni, akár vissza is állítható. Amúgy sokszrosított sablonszövegnek vélem. Üdv! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2022. július 25., 06:43 (CEST) ::Ez egy üdvözlőszöveg, csak angolul. Egy apró szerkesztéseket végző (gyanítom észt) szerkesztőt üdvözöltem vele. Ha gondolod sablonná alakíthatom, és akkor egyértelmű, hogy üdvözlés. <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 25., 07:54 (CEST) :::Szerintem nincs jelentősége. De tégy legjobb belátásod szerint. [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2022. július 25., 07:58 (CEST) ::::Valószínűleg igazad van. <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 25., 08:00 (CEST) == Jegyzetek, hasáb eleje, hasáb vége lapvédelem == Íme: {{sl|jegyzetek}}. Az eredménye itt megtekinthető: [[James Joyce]]. Mielőtt [[w:WP:AWB|félautomatizáltan]] tömeges cserébe kezdenék, arra kérnélek, hogy védd le ezt a három sablont ({{sl|jegyzetek}}, {{sl|hasáb eleje}}, {{sl|hasáb vége}}) kérlek. Nem szeretnénk könnyű munkát adni a vandáloknak. :')<b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. július 25., 17:30 (CEST) <small>(Aláírás figyelmetlenség miatt utólag pótolva)</small> Ne kapkodjuk el. A védelem egy pillant műve. De járhat erre még szellemileg, morálisan ép szerkesztő is. Amúgy kérdezd meg erről [[Szerkesztő:Tacsipacsi]] véleményét. Nálam mindenhez 100-szor jobban ért. Én csak ''jobb híján'' lettem admin. Hogy legyen itt legalább egy... [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2022. július 25., 18:18 (CEST) == Törlendőek == Szia! [[:Fájl:Kemeny.jpg|Ez]] egy duplikátum (cserélve cikkben), [[:Fájl:Pkd csúszkáló.png|ez]] egy évek óta nem használt jogvédett kép (és a licenc sincs tisztázva), [[Szerkesztő:Blua lago/MainPage|ez]] pedig egy felesleges szerkesztői allap. Szerintem törölhetőek. Köszönöm! <b>[[Szerkesztő:Blua lago|Blua lago]][[File:Coffe.svg|40px]]<sup>[[Szerkesztővita:Blua lago|<font color="green">Mesélj, mizu?</font>]]</sup></b> 2022. augusztus 24., 14:58 (CEST) == Kezdőlapi idézet == A kezdőlap célja, hogy kedvet csináljon az idézetgyűjtemények elolvasásához. Ebből a szempontból kifejezetten praktikus, ha egy linkre kattintva az olvasó nem <em>kevesebbet</em> kap, mint amit már a kezdőlapon is megkapott. Megtennéd, hogy a [https://hu.wikiquote.org/w/index.php?title=Sablon:Heti&diff=55370 kezdőlapra kitett idézetet] beleteszed a [[Kurt Vonnegut]] idézetgyűjteménybe is, legalább azzal kiegészítve, hogy mikor, hol mondta (de még jobb, ha ellenőrizhető forrással)? Én magam sajnos nem tudom megtenni, mert én nem tudom, hogy mikor, hol mondta. – [[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2023. május 2., 01:38 (CEST) == Törlés == Szia! [[Sablon:Spam|ezt]] miért törölted? [[Szerkesztő:Hári Zalán|Hári Zalán]] ([[Szerkesztővita:Hári Zalán|vita]]) 2023. július 20., 18:23 (CEST) :A piros link miatt nem látni, hogy (talán félreértve valamit) mit töröltem. Alkalmasint írd vissza; köszönöm! [[User:OsvátA|OsvátA]] <sup> [[User vita:OsvátA|Palackposta]]</sup> 2023. július 20., 21:59 (CEST) ::„Földi halandók” számára valóban nem látni – így aztán mi visszaírni se tudjuk. Adminok viszont láthatják, és pár kattintással vissza is állíthatják; csak kattints a cím alatti ''X törölt szerkesztés'' linkre. – [[Szerkesztő:Tacsipacsi|Tacsipacsi]] ([[Szerkesztővita:Tacsipacsi|vita]]) 2023. július 20., 23:20 (CEST) == Külső hivatkozás (a szerző weboldalára mutató link) törlése == Üdvözöllek! Nem értem a [[Czinege_László|törlésed]]. Eddig problémamentesen jelent meg a szerző weboldalára mutató link. Mivel változott a domain, azért lett csupán átírva. A régi domainnel éveken keresztül nem volt semmi gondod, a változást viszont milyen okból nem támogatod? Wikipédia oldaladon neked is fenn van a honlapod linkje (és még két másik külső hivatkozás). Ez alapján nem gondolod, hogy törlésedre rávetül a kettős mérce árnyéka? Más szempontok: A Wikidézet nofollow linket ad, így a keresők nem veszik figyelembe. A szerző honlapja nem üzleti vállalkozás, irodalmi (szerkesztői) munkásságából sosem könyvelt el hasznot. Kizárólag ingyenes, hirdetésektől mentes olvasnivalót kínál a nyájas olvasóknak. Ez a filantróp hozzáállás nem lehet irigylésre és törlésre okot adó cselekedet. {{aláíratlan|Iceman39}} == További információk == * [http://andras.osvat.hu/ Hivatalos weboldal] * [[imdbname:0652620|Osvát András]] az [[w:Internet_Movie_Database|Internet Movie Database]] oldalon (angolul) * [https://port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=114800 Osvát András] a [[w:PORT.hu|PORT.hu]]-n (magyarul) [[Szerkesztő:Iceman39|Iceman39]] ([[Szerkesztővita:Iceman39|vita]]) 2023. augusztus 14., 03:46 (CEST) == GFDL == Hi! Sorry to write in English. Hope you understand. You have uploaded [[:Fájl:Gondolatfelhő.gif]] with the license [[Template:GFDL-saját]]. The license have disclaimers (A dokumentumra érvényes a Wikipédia [[Wikidézet:Jogi háttér|Jogi nyilatkozat]]a.). GFDL should not have disclaimers per [[:w:en:Wikipedia:GFDL standardization]]. So I hope you will be willing to remove the disclaimers. If you do you can remove the text from [[Template:GFDL-saját]]. The 2 other files with the license are the logo and it should not have disclaimers. --[[Szerkesztő:MGA73|MGA73]] ([[Szerkesztővita:MGA73|vita]]) 2024. június 18., 21:52 (CEST) == You may be an eligible candidate for the U4C election == <div lang="en" dir="ltr" class="mw-content-ltr"> Greetings, The [[m:Special:MyLanguage/Universal_Code_of_Conduct/Coordinating_Committee|Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C)]] seeks candidates for the 2026 election. The U4C is the global committee responsible for overseeing enforcement of the [[foundation:Special:MyLanguage/Policy:Universal Code of Conduct|Universal Code of Conduct]]. Elections are held annually, if elected a committee member serves for two years. This year the U4C requires candidates to hold administrator rights on at least one wiki, which is why you are being contacted as you appear to hold this right. There are other requirements, such as candidates must be at least 18 years old and may not be employed by the Wikimedia Foundation or other related chapters and affiliates. You can find more information in the [[m:Special:MyLanguage/Universal_Code_of_Conduct/Coordinating_Committee/Election/2026#Call_for_Candidates|call for candidates on Meta-wiki]]. Additionally, the committee's working language is English; some ability to communicate in English is required. The election opens on 18 May, if you are eligible and interested you have until 10 May to submit your candidacy. There will week between for candidates to answer questions from the community. Voting takes place privately in [[m:Special:MyLanguage/SecurePoll|SecurePoll]], successful candidates must receive at least 60% support. More information is available on [[m:Special:MyLanguage/Universal_Code_of_Conduct/Coordinating_Committee/Election/2026|the 2026 Elections page]], including timelines and other candidacy information. If you read over the material and consider yourself qualified, please consider submitting your name to run for the committee. If you think someone else in your community might be interested and qualified, please encourage them to run. In partnership with the U4C -- [[m:User:Keegan (WMF)|Keegan (WMF)]] ([[m:User_talk:Keegan (WMF)|talk]]) 2026. április 28., 20:33 (CEST) </div> <!-- Az üzenetet User:Keegan (WMF)@metawiki küldte a(z) https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Keegan_(WMF)/test&oldid=30471754 helyen található lista használatával --> ontx6ldc3nixgy1o9hkmndxo0w7rdww Wikidézet:Műhely 4 1875 56888 56694 2026-04-28T20:55:30Z ~2026-25080-33 15858 56888 wikitext text/x-wiki Itt találhatók azok a műhelyek, melyek a munka összehangolását segítik elő, a haladási irányt határozzák meg.#imaps arike#saroj, ==Aktív műhelyek== * [[Wikidézet:„A hónap gyűjteményei” műhely|'''„A hónap gyűjteményei” műhely''']] : ahol az adott hónap azon gyűjteményeit jelöljük ki, melyek fontosak, ezért a legnagyobb javításokat ezen gyűjteményeken kellene végezni. * [[Wikidézet:PR műhely|'''PR műhely''']] : ahol a Wikidézet szélesebb körben való elterjesztésének irányelveit, feladatait fogalmazzuk meg. * [[Wikidézet:Idézetrendezés műhely|'''Idézetrendezés műhely''']]: ahol a Wikidézet specifikus, és egyben talán legnagyobb feladatát szervezzük meg, a témákban található, személyekhez köthető idézeteket átmásolni az adott személyhez, és vica versa. == Műhely indítása == Ha egy műhelyt szeretnél indítani, azt először az [[Wikidézet:Felhasználói lap|Userlapod]] alatt készíts vázlatot, a jelenlegi műhelyek lapjai segítséget nyújthatnak ebben. A műhely lapján érdemes legalább a következőket feltüntetni: *Műhely célja *Tagjai, későbbi csatlakozók *A kívánatos állapot felvázolása *Mire kell ügyelni a munka során Az új műhelyterveket érdemes kihirdetni a [[Wikidézet:Kocsmafal|Kocsmafalon]]. Keress társakat, például a [[Wikidézet:Wikidézet szerkesztők szakterületek szerint|Wikidézet szerkesztők szakterületek szerint]] listában, ilyenkor osszátok be, ki mit vállal. Ha mindezeken túljutottál, akkor mozgasd át a vázlatod a '''Xxx műhely''' névre, és nyugodtan dolgozhatsz. [[Kategória:Wikidézet|Műhely]] nw6wd00otwhsubcl129geu1nwc0gzsv 56889 56888 2026-04-28T20:56:13Z ~2026-25080-33 15858 /* Aktív műhelyek */ 56889 wikitext text/x-wiki Itt találhatók azok a műhelyek, melyek a munka összehangolását segítik elő, a haladási irányt határozzák meg.#imaps arike#saroj, ==Aktív műhelyek== * [[Wikidézet:<:K„A hónap gyűjteményei” műhely|'''„A hónap gyűjteményei” műhely''']] : ahol az adott hónap azon gyűjteményeit jelöljük ki, melyek fontosak, ezért a legnagyobb javításokat ezen gyűjteményeken kellene végezni. * [[Wikidézet:PR műhely|'''PR műhely''']] : ahol a Wikidézet szélesebb körben való elterjesztésének irányelveit, feladatait fogalmazzuk meg. * [[Wikidézet:Idézetrendezés műhely|'''Idézetrendezés műhely''']]: ahol a Wikidézet specifikus, és egyben talán legnagyobb feladatát szervezzük meg, a témákban található, személyekhez köthető idézeteket átmásolni az adott személyhez, és vica versa. == Műhely indítása == Ha egy műhelyt szeretnél indítani, azt először az [[Wikidézet:Felhasználói lap|Userlapod]] alatt készíts vázlatot, a jelenlegi műhelyek lapjai segítséget nyújthatnak ebben. A műhely lapján érdemes legalább a következőket feltüntetni: *Műhely célja *Tagjai, későbbi csatlakozók *A kívánatos állapot felvázolása *Mire kell ügyelni a munka során Az új műhelyterveket érdemes kihirdetni a [[Wikidézet:Kocsmafal|Kocsmafalon]]. Keress társakat, például a [[Wikidézet:Wikidézet szerkesztők szakterületek szerint|Wikidézet szerkesztők szakterületek szerint]] listában, ilyenkor osszátok be, ki mit vállal. Ha mindezeken túljutottál, akkor mozgasd át a vázlatod a '''Xxx műhely''' névre, és nyugodtan dolgozhatsz. [[Kategória:Wikidézet|Műhely]] oah76iwxr452ovc535ued9vfhr4cma3